Współpraca z Frequency Institute MASTERING jest bardzo prosta i składa się z 4 kroków.

Podpowiedzi dotyczące przygotowania pliku do masteringu:

Sprawdźcie proszę poziom głośności przed wyeksportowaniem pliku. Sygnał musi być pomiędzy -6 dB a -3dB, aby uniknąć problemów z przesterowaniem utworu. Plik musi zostać wyeksportowany do pliku WAV (względnie AIFF). Nie akceptuję plików MP3. Preferowana jakość 24-bity, aczkolwiek pracuję również na 16 i 32 bitowych plikach. W eksporcie całości lub poszczególnych ścieżek nie mogą być aktywne żadne wtyczki masterujące (kompresory, limitery, equalizery, etc.). Proszę o zatytułowaniu pliku w formacie: Artysta_Tytul-Utworu_nazwa-instrumentu (ostatnia część tylko dotycząca zleceń na miks i mastering razem). Proszę nie stosować polskich znaków. Dziękuję.

PRZESŁANIE PLIKU

Frequency Institute utworzyło serwer dla klientów, znajdujący sie pod adresem http://files.frequencyinstitute.org. Wystarczy wejść na ten link, zarejestrować/zalogować się, wgrać plik i przesłać jego adres na e-mail: mastering (@) frequencyinstitute.org (bez spacji i nawiasów).

Domyślna pojemność konta dla klienta to 1GB. Jeśli znajdziecie trudności w przesłaniu pliku (plików) w ten sposób lub zlecenie wymaga większej ilości miejsca, proszę o kontakt na powyższy adres, a utworzę konto FTP w celu przesłania plików.

DARMOWE DEMO

W ciągu 1-2 dni otrzymacie darmową próbkę z fragmentem (około 1 minuty), prezentującą jakość Frequency Institute. Będziecie mogli spokojnie jej posłuchać i zadecydować czy taki kierunek i jakość jest satysfakcjonująca. Jeśli po przesłaniu utworu nie otrzymacie odpowiedzi w ciągu 48 godzin, proszę o kontakt na adres studio (@) frequencyinstitute.org (bez spacji i nawiasów).

PŁATNOŚĆ

Jeśli spodobało Wam sie demo, uzgadniamy ilość utworów, a także zakres (miks i mastering czy tylko mastering). Wystawiam wówczas fakturę i po zaksięgowaniu płatności wysyłam e-mail z informacją, że siadam do pracy nad waszą muzyką. Dlaczego oczekuję zapłaty z góry? W oparciu o wersję demo wiecie jakiej jakości spodziewać się po Frequency Institute. W ramach usługi oferuję do 10 poprawek i sugestii ze strony klienta (dotyczących np. poziomu głośności poszczególnych instrumentów w miksie, nieznacznych zmian w korekcji graficznej, etc.). Po prostu ie komunikujmy - jestem pewny, że znajdziemy wspólny język. Prace takie najlepiej wykonać w oparciu o odsłuchanie całego utworu przez klienta, czyli po dostarczeniu mojej pracy do zleceniodawcy. Opcja zapłaty z góry chroni interes Frequency Institute i jednocześnie daje klientowi pełen wgląd w finalną wersję.

Istnieje również opcja z płatnościami na raty. Po złożeniu zlecenia wystawiam fakturę pro-forma i po wpłaceniu zaliczki wielkości 25% zlecenia zasiadam do pracy nad utworem, albumem, etc. Po wykonaniu pracy prezentuję 1 minutę każdego utworu, jako dowód wykonania mojej pracy. Wówczas potencjalne poprawki mogą być wykonane w oparciu o 1-minutowy fragment utworu (fragment ten nie może być zmieniony później na inną część utworu). Po zakończeniu pracy, wspólnym ustaleniu finalnej wersji i uiszczeniu pozostałej części należności pliki znajdą się na specjalnym koncie FTP do pobrania, a link/informacje do logowania zostaną przesłane w ciągu 24 godzin od zaksięgowania płatności.

Opcje płatności to przelew bankowy (również z wykorzystaniem systemu TPAY) oraz portfeli internetowych: Payoneer, Paypal, Neteller i Moneybookers.

KOŃCOWY MASTER

Końcowa praca jest w jakości 16-bit, 44.1 KHz w formacie WAV, a także kopie w formacie MP3 (w jakości 320 kbps). Cały proces może zając od 12 godzin do 7 dni, w zależności od nakładu pracy studio, jak i długości czy poziomu skomplikowania materiału. Po rozpoczęciu zlecenia (opłaceniu go w całości lub w formie zaliczki) otrzymacie drogą e-mail orientacyjną datę ukończenia pracy.

Jeśli macie więcej pytań - zapraszam do kontaktu: mastering (@) frequencyinstitute.org (bez spacji i nawiasów).

TOP