Muzyczna część studio Frequency Institute oparta jest o komputer z procesorem Intel i7-6800K, który wraz z 64GB RAM daje nam solidną platformę do nagrywania, miksowania, komponowania i innych realizacji muzycznych.

W procesie nagrywania używany jest między innymi taki sprzęt jak:

TC Electronic Studio Konnekt 48

Ta karta graficzna oferuje kompleksowy zestaw profesjonalnych funkcji, które sprawiają, ze nagrywanie, jak i miksowanie czy odsłuchiwanie jest wyjątkowo sprawne i przyjemne. Wszystkie narzędzia niezbędne do nagrywania znajdują się na pokładzie tej karty - od efektów DPS, bogactwa opcji wejścia/wyjścia, zarządzaniem głośnikami, etc.

ART Voice Channel

Kompletny analogowy tor sygnału, z korektorem, procesorem dynamiki, i konwerterem analogowo-cyfrowym. Udoskonalona i niezawodna konstrukcja zapewni duży komfort i satysfakcję z pracy. Przedwzmacniacz mikrofonowy zbudowany jest na elementach dyskretnych, pracujący w klasie A. To gwarancja czystego brzmienia, bez zniekształceń, co w połączeniu z elastycznym procesorem dynamiki i semi parametrycznym korektorem jest idealnym rozwiązaniem jako pojedynczy tor sygnału na scenie czy w studio.

TC Helicon VoiceWorks Plus

TC Helicon VoiceWorks+ został wyposażony w wielogłosowy procesor harmonii, transparentną korekcję intonacji i moduł dublowania wokalu, których wysokiej jakości można zaufać. VoiceWorks dysponuje ponadto świetnymi efektami TC Electronic oraz najnowszymi algorytmami HarmonyHold™, które pozwalają „zamrozić” głosy harmoniczne podczas gdy wokalista może śpiewać na ich tle. Znajdziemy tu również moduł detekcji wysokości dźwięku skonstruowany pod kątem współpracy z sygnałami ludzkiego głosu oraz znane z procesora VoiceOne algorytmy HybridShifting, które zapewniają najbardziej naturalne brzmienie spośród znanych na rynku procesorów harmonii. Dodając do tego wyśmienitej jakości przedwzmacniacz mikrofonowy TC Helicon oraz efekty TC Electronic: kompresor, korektor, Tap-Tempo Delay i pogłosy otrzymujesz niesamowicie brzmiący procesor wokalny o niebagatelnych możliwościach i 100 presetach użytkownika.

Line 6 POD X3 Pro

Potężny procesor Dual Tone, załadowany pokaźną ilością symulatorów brzmień wielu wzmacniacz, głośników dla nagrywania gitar, basu i głosu. Dodatkowo POD X3 wyposażony jest w szeroki zakres wejść i wyjść przez co świetnie sprawdza się nie tylko w studiach nagrań, ale również na koncertach.

Tech 21 SansAmp PSA 1.1

Ten preamp jest wykorzystywany na wielu zarówno sesjach nagraniowych jak i trasach koncertowych. Współpracuje z wieloma instrumentami - nie tylko gitara czy basem, ale nawet trąbkami, głosem czy bębnami. Wielu producentów uważa go za produkt kompletny. Dodatkową jego zaleta jest fakt, że jest wykonywany ręcznie, posiadając w całości analogowy tor sygnału. Dzięki wbudowanym programom fabrycznym oraz możliwością zapisywania własnych ustawień jest niezwykle wygodny w użyciu.

Drawmer DL241 XLR Compressor + Expander

Wprowadzenie na rynek Dwukanałowego Auto-Kompresora DL241, daje początek nowej generacji dynamicznych procesorów, które wyznaczają nowy standard w zakresie jakości dźwięku. Model DL 241 łączy w sobie szereg funkcji, które czynią z niego produkt idealny do nadawania, wzmacniania dźwięku i nagrywania. Auto-Kompresor DL241 posiada wiele automatycznych funkcji pozwalających na osiągnięcie optymalnych rezultatów w minimalnym czasie, zawierając jednocześnie technologię, która zadowoli bardziej zaawansowanych użytkowników i gwarantuje najwyższą jakość.

Drawmer MX30

Bramka szumów / Kompresor / Limiter: Dzięki nowemu modelowi MX30, w atrakcyjnej cenie sprawia, profesjonalna obróbka dźwięku z Drawmer jest teraz na kieszeń każdego muzyka, studia, i artysty występującego na żywo. Łącząc wiele funkcji automatycznych zapewniających efektywną i dynamiczną kontrolę, MX30 zachowuje swój instynktowny charakter parametrów kontrolnych, jakość dźwięku i wysokiej klasy specyfikację techniczną, dzięki której Drawmer jest liderem na rynku.

TC Electronic Reverb 4000

Pojedyncza wersja stereo Systemu 6000 – najlepszego procesora reverb na świecie, zawiera algorytmy i presety z System 6000 i M5000 oraz emulacje największych klasyków.

TC Electronic Finalizer 96K

Procesor Finalizer 96K został wyposażony w algorytmy wykorzystujące najnowszą wersję wielokrotnie nagradzanej technologii masteringowej firmy TC Electronic, która zwiększa przejrzystość brzmienia miksów oraz dodaje im ciepła i niesamowitego „wykopu”. Procesor dysponuje szeregiem nowych, zaawansowanych funkcji, jak m.in. możliwość pracy z częstotliwością próbkowania 96 kHz, przez co użytkownik pracujący w dowolnym studiu - dużym czy małym - zyskuje dostęp do świata profesjonalnego masteringu.

Rode NT-1A

RØDE NT1-A to zdobywca nagrody Editors Choice pisma Electronic Musician w roku 2004 i jednocześnie najcichszy pojemnościowy mikrofon studyjny na świecie. Ulepszona wersja klasycznego mikrofonu RØDE NT-1 może pochwalić się szumami własnymi na poziomie 5 dBA. NT1-A stał się standardowym wyposażeniem studiów nagrań dając ciepłe brzmienie, szeroki zakres dynamiki, klarowność oraz odporność na duże poziomy ciśnienia akustycznego, którą można spotkać w niektórych najdroższych mikrofonach obecnych na rynku.

Pozostałe mikrofony w studio:

  • Audio Technical AT2050
  • Rode Broadcaster
  • Rode NTG-2
  • Beyerdynamic M58

Ampeg B2-RE bass head + B-410HLF cabinet

Tranzystorowy wzmacniacz basowy typu head o mocy 450W/4, 250W/8. Wyposażony w pętlę efektów, 9 pasmowy korektor graficzny, 3 pasmowy korektor niskich, średnich i wysokich tonów.

Kolumna basowa oparta na 4 głośnikach 10" i jednym 1" hornie. Posiada moc 400W/4 RMS. Pracuje w trybie mono w bardzo szerokim paśmie przenoszenia 50Hz-18kHz. Czułość kolumny to 99dB, a max. SPL 125dB, zwrotnica (4kHz).

Alesis Q49

Q49 jest 49-klawiszową klawiaturą sterującą, która współpracuje właściwie z każdym oprogramowaniem muzycznym, czy urządzeniami MIDI. Ta niewielka klawiatura zawiera łącze USB-MIDI oraz tradycyjne łącza MIDI dla łatwego i szybkiego połączenia z komputerami Mac, PC oraz urządzeniami MIDI.Q49 zapewnia użytkownikom maksymalną kontrolę, posiadając takie udogodnienia, jak np. pokrętła modulacji i pitch, przyciski octave up oraz down.

Ponadto wykorzystuję szeroką gamę oprogramowania oraz wtyczek VST i instrumentów wirtualnych, przez co mogę zaoferować klientom więcej możliwości brzmień oraz aranżacji.

Poniżej znajduje się lista oprogramowania/producentów, z którego korzystam:

Steinberg Cubase, Propellerhead Reason, Sony Acid Pro, Native Instruments Komplete 11 Ultimate edition, Camel Audio Alchemy, Spectrasonics Atmosphere/Omnisphere, Korg, Toontrack (Superior Drummer, EZ Drummer) oraz pełna kolekcja Addictive Drums.

Zasób wtyczek stanowią głównie produkty osławionych firm Waves oraz Izotope.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ REALIZACJI WASZYCH MUZYCZNYCH WIZJI

TOP