Podobnie jak bardziej zaawansowane ćwiczenia wzmacniają nasze ciała i umożliwiają im wysoki rozwój

podobnie neurostymulacja poprzez dźwięk, oferowana przez Frequency Institute, wpływa na nasz system nerwowy, tak aby funkcjonował w optymalnej wydajności.

Fale dźwiękowe i mózgowe opracowane przez Frequency Institute oferują naszemu systemowi nerwowemu atmosferę, w której staje się wyjątkowo podatny na pozytywne przemiany w naszym mózgu i ciałach.

Jak nasze ciała odpowiadają na odpowiednio przygotowaną stymulację?

Podczas słuchania odpowiednich fal i zestawów dźwięków oraz dobranych fraz, afirmacji czy relaksacji, nasz cały system nerwowy wraz z mózgiem są transformowane i reorganizowane na wyższy poziom. W ten sposób tworzą się podstawy do wybudowania nowych ścieżek neuronalnych. Lewa i prawa półkula mózgu zaczynają się komunikować ze sobą na poziomie, który jest trudny do osiągnięcia w innych warunkach. Lekarze mówią o wykorzystywaniu wówczas potencjału mózgu człowieka (ang. Whole Brain Learning – WBL). Oczywiście cudowne właściwości z pracy z dźwiękiem nad naszymi mózgami mają już swoją długą historię, jednakże wciąż wraz z rozwojem nauki i możliwościami technologicznymi odkrywamy, że wciąż dopiero poznajemy zarówno możliwości wpływu dźwięku na nasze życie oraz przysłowiowy czubek góry lodowej, jakie są możliwości naszego mózgu. Możliwości, które nadają nam realną siłę do zmieniania naszego życia.

Korzyści z funkcjonowania w harmonii lewej i prawej półkuli mózgu

Nasze obie półkule mózgu odbierają podobne sygnały na dwa inne sposoby, przez co często odczuwamy wewnętrzny brak harmonii i balansu pomiędzy myśleniem emocjonalnym i twórczym, a naukowym i logicznym.

Lewa półkula jest ogólnie bardziej sekwencyjna, charakteryzuje się linearnym myśleniem, ze swoją wewnętrzną logiką, matematyką; jest zorientowana na utrzymywanie ciągłości linii czasowej oraz praktyczność.

Prawa półkula jest natomiast bardziej intuicyjna, nieliniowa, pełna abstrakcyjnego myślenia, skupiona na postrzeganiu wszystkiego jako całość. Tu króluje kreatywność i skupienie na nieograniczonej przestrzeni.

Większość z nas charakteryzuje się tym, że w naszym postępowaniu, życiu ogólnie dominuje jedna z półkul, co powoduje niekiedy brak równowagi – nie tylko w naszych wnętrzach, ale pomiędzy ludźmi w ogóle.

Liczne badania elektroencefalografem (EEG) wykazały, że najwięksi filozofowie, myśliciele, wynalazcy oraz artyści umieją wykorzystywać jednocześnie obie półkule razem. Stosując terminologię muzyczną – ich półkule grają unisono.

Odpowiednio zaprogramowana i wykonana technologia dźwięku przez Frequency Institute wpływa na funkcjonowanie naszych mózgów i wprowadza harmonię pomiędzy półkulami. Kiedy osiągamy ten wyjątkowy stan, wówczas nasz mózg doświadcza wielu korzystnych zmian w swoim funkcjonowaniu – od odpowiedniego przepływu krwi, przez równowagę chemiczną, do korzystania z twórczych pokładów lub przykładowo pozbywając się lęków, stresu.

Podczas medytacji/kontemplacji wykorzystując tę technologią, okablowanie nerwowe naszej głównej stacji w mózgu, które łączy ze sobą obie półkule, jednocześnie największe spoidło mózgu – ciało modzelowate – staje się wyjątkowo głęboko stymulowane, co można porównać do osobliwej formy transu spotykanej na przykład u osób biegających maratony. W oparciu o „neuroplastyczność”, medytacja, kontemplacja, relaksacja pozwala, aby ta podobna do mostu struktura, wraz z obwodami mózgu odpowiedzialnymi za dobre samopoczucie, jest wzmacniana i rośnie.

Co to dokładnie dla nas oznacza?

Nasz umysł staje się bardziej przebudzony, skupiony. Czujemy się jednocześnie bardziej potężni, ale i spokojni. Dzięki integracji obu półkul mózgowych, nasz mózg pozwala im pracować w synchronizacji. Doświadczamy zarówno wzrostu ogólnego zdrowa mentalnego, a jednocześnie zwiększając możliwości poznawcze, polepszamy pamięć i funkcjonowanie intelektualne.

Przy odpowiednim, regularnym stosowaniu programów przygotowywanych przez Frequency Institute będziemy dostrzegać dostęp do nieograniczonych zasobów wnikliwych przemyśleń, braku lęków, depresji. Staniemy się bardziej szczęśliwi, bardziej optymistyczni, zrelaksowani, spokojnie, w jedności z otaczającym nas światem. Wszystkie te korzyści budują się jedna na drugiej, kumulując się w czasie.

Zaprojektowane programy Frequency Institute, zarówno oparte na synchronizacji półkul mózgowych, jak i innych form relaksacji, mogą okazać się kluczem do otworzenia odblokowania, nieznanych, niewykorzystanych potencjałów. Kto wie – może masz być następnym Beethovenem, Einsteinem czy Da Vinci?

Chociaż możliwe jest, że nie skończysz jako geniusz, to przynajmniej poznamy granice naszych możliwości w tym życiu. Tak naprawdę nikt z nas nie ma wiedzy jakie możliwości drzemią jeszcze w naszym mózgu, w nas jako gatunku ludzkim. Wiemy jednak, że czym więcej będziemy pracować nad naszymi umysłami, wykorzystując do tego wszystkie dostępne środki – książki, kontakt z naturą, medytację czy modlitwę oraz technologię w muzyce, będziemy korzystać z całej gamy możliwości, o których sami nawet czasem się nie podejrzewaliśmy.

Frequency Institute w dziale Sublimal opracowuje:

  • programy wspomagające medytacje/kontemplacje,
  • programy wspomagające naukę i skupienie,
  • programy wspomagające relaksację,
  • programy usuwające lęki, depresje, brak wiary,
  • programy wspomagające „dostrajanie” do harmonijnych stanów ciała, umysłu i ducha,
  • oraz wiele innych.

Zapraszamy na kawę oraz konstruktywną rozmowę

TOP